{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
asukohaplaan
Arhitekt: j+e architectes

Rühm sõpru, kes varem õppis koos Bretagne'is arhitektuuri, otsustasid ühiselt maja ehitada: kolm perekonda, nende seas ka Benjamin Jardel ja Nicolas Epaillard, kelle büroo j+e architectes ka hoone projekteerisid. Ühistu leidis ja ostis Erdeveni väikelinna äärelinnas kolm kõrvuti asetsevat krunti, mis olid mõeldud kolmele ühepereelamule, ja mõtlesid välja uut tüüpi eluaseme.

Neli üksust, kuhu kuuluvad kolm korterit, ühisruum ja kontoripind, on eraldatud päikeses kümblevate kasvuhoonetega. Taimestik on kõigis ühiskohtades, välja arvatud köögiviljaajas, metsistunud heinamaa. Igal majal on oma aed koos individuaalselt kujundatud terrassiga.

Projekti eesmärk oli olla uuenduslik kõigis aspektides, alates juba esimestest visanditest. Keskkonnasõbralik, madala süsinikujalajäljega, ehitatud ainult kohalikest materjalidest ja tulevaste elanike abiga. „Les Pieds Vertes“ on avaldus arvukate uusehitatavate ühepereelamute ja traditsioonilise esteetika reaktsioonilise kordamise vastu.

Sellise maja ehitamine nõudis planeerimise etapis palju vaeva, kuna maastikukaitsevööndites kehtivad eeskirjad – Erdeven asub ühes neist – kehtestavad uusehitiste majadele ja materjalidele ranged reeglid. Õnneks suutis j+e architectes ametivõime veenda, et puidust katusesindlid ja haljaskatused harmoneeruvad maastikuga, nagu ka piirkonnale omased valged seinad ja keraamilised katusekivid. Hoone piiratud mahutavuse ja kohustusliku 45kraadise katusenurga tõttu oli kahekorruselise maja tegemine võimalik ainult katuseakendega.

VELUX katuseakendega elamuühistu ErdevenisArhitekt: j+e architectes; foto: Antoine Mercusot

Benjamin Jardel

maja arhitekt ja kaasomanik

Projekteerimisprotsessi käigus olime teadlikud õigest päevavalguse intensiivsusest igas ruumis. Päike ujutab elutoad üle, samas kui VELUX katuseaknad tagavad magamistubades piisava päevavalguse. Päevavalgus hoiab meid pidevas kontaktis meie keskkonnaga ja päikesevalgus paneb meie arhitektuuri elama.

Arhitekt: j+e architectes; foto: Fanch Galivel

Korterid ühendavad traditsiooni ja innovatsiooni parimaid omadusi ning igaüks neist pakub erinevaid ruumilisi elamusi. Tavalised kipsseinad ja looduslikud põrandamaterjalid – puit või linoleum – jätavad elanikele ruumi oma isikupära väljendamiseks.

Kõik neli üksust – kolm korterit ja kontoripind – hõlmavad kahte korrust, ülemine aga tugineb ainult VELUX katuseakendele. Projekti heaks kiitnud piirkonnaarhitekt pidas seda lahendust ainsaks võimaluseks, mis võimaldaks pikka sirget traditsioonilist katusevormi.

Graafika

Arhitekt: j+e architectes; foto: Fanch Galivel

Maja on jagatud kolme kasvuhoonega, mis salvestavad päeval päikesekiirgusest soojust ja annavad seda öösel uuesti kasutusse. Optimaalse sisekliima tagavad nii soojustagastusega kahekordne ventilatsioonisüsteem kui ka paks soojustuskiht.

Biolagunevate ressursside ringlussevõtt on reegel kogu majas: soojustamiseks kasutati õlgi ja kanepit, kogutud vihmavesi niisutab kasvuhooneid, fassaadi katvad puitsindlid on töötlemata.

Sellel objektil kasutatud VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Toote üksikasjad
VELUX katuseaken (GGL)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Elamuühistu
Asukoht: Erdeven, Prantsusmaa 
Arhitekt: Benjamin Jardel & Nicolas Epaillard / J+e architectes
Aasta: 2018
Fotod: Antoine Mercusot / Franch Galivel