Tervislike kodude uuring 2017

RENOVEERIMINE: TÄHTIS STRATEEGIA MAJANDUSKASVU ERGUTAMISEKS, TERVISE PARANDAMISEKS JA KLIIMAEESMÄRKIDE SAAVUTAMISEKS 

Tervislike kodude 2017. aasta uuring Healthy Homes Barometer 2017 tuletab meile meelde, et ehitised peavad olema tervislikud eluasemed. Väga murettekitav on kuulda, et iga kuues eurooplane elab enda hinnangul ebatervislikus hoones.

Tervislike kodude uuring annab esimest korda aimu sellest, kui suurt mõju avaldab hoone seisukord selle elanikele tegelikult. Selleks, et luua hoonetes tervislikum sisekliima ja vähendada CO2 emissiooni vastavalt 2016. aastal sõlmitud Pariisi kokkuleppele, tuleb valitsustel ergutada suuremahuliste renoveerimisprojektide elluviimist.

Michael K. Rasmussen, VELUX Grupp

Laadi aruanded alla

Tervislike kodude iga-aastases uuringus keskendutakse Euroopa kodanike suhtumisele ja käitumisele sellistes valdkondades nagu eluasemete mugavus, energiatarbimine ning keskkonnamõju. VELUXi algatatud uuringut teevad sõltumatud konsultatsioonifirmad ning akadeemilise poole pealt on abiks Berliini Humboldti Ülikooli professor ja audoktor Bernd Wegener.

2017. aastal koostati uuring esmakordselt ka Eesti kohta eraldi. Uuringu tulemustega saab tutvuda alloleval lingil.

UUDIS!

Saadaval on ka 2018. aasta Tervislike kodude uuringu tulemused, milles keskendutakse Euroopa elanike linnastumise ja lähilinnastumisele ning sellega kaasnevale odavarhitektuurile; lisaks on veel eraldi fookuses üürikodude, kortermajade ja büroohoonete kvaliteet.
Kliki lingile ja tutvu pdf aruandega.