6. Kui sul on olemas turupõhine kulude kalkulatsioon ja see vastab sinu eelarvele, võid ümberehitusega jätkata. Kogemus näitab siiski, et tööde käigus tekivad sageli ootamatuid kulutused, mis suurendavad algset maksumust kuni 20%. Tekkivate lisakulude võimalust saab viia miinimumini hästi ettevalmistatud ja üksikasjaliku rakendusplaaniga, kuid pea meeles, et ettenägematuid olukordi ei saa 100% vältida.
7. Plaani elluviimisel on kaks võimalust. Esimene on see, et otsid iga tööetapi jaoks spetsialistid ja sõlmid nendega lepingud. Selle eelis võib olla madalam hind. Ent see tähendab, et sina vastutad tööde planeerimise ja viivituste haldamise eest. Teine võimalus on palgata peatöövõtja. See on küll kallim, kuid vabastab su koormast, mis lasub su õlgedel, kui pead kulutama oma väärtuslikku aega spetsialistide valimisele, tööde planeerimisele ning, mis ilmselt kõige raskem, viivituste haldamisele.
8. Kõlab küll klišeena, kuid igal ehitajal ja spetsialistil on tõepoolest kaks järgmisest kolmest omadusest: töö tegemine nii kiiresti kui võimalik, madal hind, kõrge kvaliteet.
Sa pead otsustama, millised kaks on sinu jaoks kõige olulisemad. Meie jaoks on selleks neist viimane. Katusealuse ümberehitamine on eriline ehitustööde liik, mis nõuab suurt kogemust ja oskusi.
9. Paigutus – ole strateeg ja mõtle alati paar sammu ette. Kui paigutad nüüd uksed, aknad ja valgustid ning paigaldad elektrijuhtmestiku nii, et see vastaks tulevastele vajadustele, on sul hiljem lihtsam seinu või mööblit ümber tõsta. Ning ära unusta ka panipaikade planeerimist, mis võib kaldus laega pööningukorruste puhul olla üsna keeruline.
10. Juurdepääs ülemisele korrusele. Vali trepi asukoht targalt, et ei peaks kogu majale tiiru peale tegema, kui on vaja pööningukorrusele minna. Ära tekita mittevajalikke läbikäike. Planeeri praktiline trepp. Mõtle oma pere noorematele ja vanematele liikmetele. Astme kõrgus ei tohiks olla suurem kui 17 cm, vaid peaks jääma pigem 16 cm kanti. Ning ära unusta käsipuud.